הצוות שלנו

הרב איתן אקשטיין

מנכ”ל

הרב איתן אקשטיין הוא המייסד והמנכ”ל של רטורנו ואחד מהמומחים המובילים ביותר בעולם בתחום ההתמכרויות .בנוסף להיותו עובד סוציאלי ומדריך רכיבה על סוסים, הרב אקשטיין מביא עמו ניסיון של 27 שנה בטיפול בהתמכרויות. יחד עם  הרגישות שלו והבנה עמוקה ללבם של אנשים, הרב אקשטיין הוא הלב והנשמה של פרויקטים  רבים  ברטורנו.


מר יצחק צולמן

מנהל אדמיניסטרטיבי

יצחק צולמן הוא מנהל אדמיניסטרטיבי של רטורנו. אחרי שרות צבאי של 25 שנה בדרגת סגן אלוף, הקים ביחד עם הרב איתן אקטשיין מרכז טיפולי למכורים במקסיקו ואח”כ בארץ משנת 1998. בעל תואר ב”א בהיסטוריה כללית באוניברסיטת תל אביב.אדל ברגמן

עו”סית ומנהלת מחלקה לדוברי אנגלית

אדל ברגמן היא יוצרת ומנהלת של תכנית דוברי האנגלית ברטורנו, ועובדת אצלנו משנת 2003. היא בוגרת מכללת שטרן, ובעלת תואר בעבודה סוציאלית מהאוניברסיטה העברית. אדל מתמכה בטיפול בטראומה ורופאת חוויה סומטית. הניסיון עבודה שלה כולל עבודה עם לקוחות בפיקוח פסיכיאטרי אשפוזי, עם משפחות. אדל הוכשרה על ידי אחד מהמומחים המובילים בהפרעות אכילה בארץ. הפרעת אכילה היא אחת מההפרעות הכי נפוצות בנשים מטופלות. בעבודה שלה, אדל משתמשת בטיפול סיפורי/ קרייני, ראיון מוטיבציונלי, חוויה סומטית, ו-12 הצעדים.


ניר אורן

מנהל קהילת הנוער

ניר אורן עובד סוציאלי בעל תואר שני בהתמחות בניהול, הדרכה ומגדר מאוניברסיטת תל אביב ובוגר קורס הנחיית קבוצות של ביה”ס לעבודה סוציאלית באונ’ ת”א. לניר ניסיון רב בתחום ההתמכרויות שהחלה בקהילה הטיפולית “אילנות” – בה שימש כעו”ס ורכז העובדים הסוציאליים למשך כשש שנים. הוא היה מנהל קהילת הבוגרים ב”רטורנו” לשש שנים ואז ניר עבר לתפקיד מנכ”ל פורום המשפחות השכולות. בספטמבר 2013, ניר חזר לרטורנו והפעם בתפקיד מנהל קהילת הנוער.


קטיה לוין

מנהלת אשפוזית “אלה”

קטיה לוין רופאה נרקולוגית, בעלת ניסיון בעבודה טיפולית בתחום בריאות הנפש והתמכרויות. בעברה ד”ר לוין עבדה במרכז הירושלמי לבריאות הנפש איתנים-כפר שאול (בתור רופאה פסיכיאטרית), בשב”ס (בתור רופאה נרקולוגית), ניהלה מרכז גמילה ליפתא בירושלים. היא מנהלת אשפוזית “אלה” מיום הקמתה. ד”ר לוין מאמינה ביכולת האדם לבצע שינוי ולקחת אחראיות על חייו.


אפרת מעיין

מנהלת “חיבורים” פינת החי טיפולי

אפרת מעיין היא פסיכולוגית קלינית ומטפלת בעזרת בעלי חיים. עובדת ברטורנו משנת 2010 כמטפלת בעזרת בעלי חיים ומנהלת את “מרכז חיבורים”, המרכז להעצמה וטיפול בעזרת בעלי חיים שהוקם בקהילה בסיוע קק”ל טורנוטו. בעלת נסיון רב בטיפול בנוער ובוגרים בסיכון. מרצה במכללות האקדמאיות “דויד ילין” ואורנים” על הטיפול בעזרת בעלי חיים, מנחה סדנאות ואנשי מקצוע, ויועצת להקמת פינות חי טיפוליות.


אבי אקשטיין

מנהל “מפגשים” מרכז האמבולטורי

כבן למייסד של רטורנו, גדלתי להכיר מקרוב את הסבל אשר מוביל להתמכרות והסבל הנגרם ממנה. אני לא נזקק ל’האמין’ שיש תקווה משום שבעיני ראיתי כי מי שרק רוצה, עם העזרה הנכונה גם יכול.
את מפגשים אני מנהל למעלה מ6 שנים עם צוות גדול אנושי ומקצועי.
אני בוגר התכנית לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת חיפה וממשיך כל העת יחד עם חברי הצוות של מפגשים להשתלם, ללמוד ולהתעדכן על מנת שניתן את הטיפול הטוב ביותר.


שרה קלימי

רכזת יישוג וקבלה “אלה” אשפוזית

שרה קלימי היא פסיכוטרפיסטית הוליסטית. יש לה תואר ראשון בחינוך בדגש על חינוך מיוחד, והיא בוגרת קורס רכיבה מערבית מטעם מינהל הספורט. שרה בעלת ניסיון של למעלה מ15 שנים בטיפול במכורים עם התמחות בנערות בסיכון. היא סייעה בהקמת המחלקה האשפוזית של רטורנו לנערות ונשים בסיכון, וכיום משמשת כרכזת יישוג וקבלה של המחלקה האשפוזית ברטורנו – ״אלה״.


בעז אקשטיין

מנהל קורסים והשתלמויות

בעז אקשטיין – מנהל מחלקת קורסים והכשרות. המחלקה שאותה עזר להקים מונה כיום כ70 סטודנטים ועוד עשרות רבות של בוגרים וממשיך לגדול.
בעז בוגר שירות אזרחי ברשות למלחמה בסמים ומשלים כיום את לימודיו לתוא ראשון בכלכלה במכללה למנהל.


ד”ר ברוך לבוק

פסיכיאטר

ד”ר ברוך לדבוק מחזיק בתואר הפסיכיאטריה (האוניברסיטה לרפואה,  רוסיה).  תחום ההתמקצעות שלו היא עם נוער ומבוגרים, בעל תפקידים במספר עמדות מפתח בחירות במגוון רחב של מוסדות פסיכיאטרים בישראל וברוסיה,  עבד במרפאה לבריאות הנפש בבית שמש, בית חולים פסיכיאטרי איתנים, מרכז לבריאות הנפש כפר שאול, מרכז לבריאות הנפש טלביה, בית חם, וכן בבית החולים הדסה עין כרם.


ורדית ווקנין

מנהלת מחלקת מניעה

ורדית צולמן ווקנין מנהלת מחלקת מניעה ברטורנו, עובדת ברטורנו 13 שנה. שירתה בצבא כמשקי”ת ח”ן-ת”ש. למדה מינהל עסקים ותיירות. בהמשך למדה פסיכולוגיה וחינוך.


עמרי לבני

מנהל חווה טיפולית

עמרי לבני, מנכל מרכז אופק להכשרת מטפלים ומדריכים. מתמחה בהדרכת רכיבה ורכיבה וטיפול ברכיבה. משמש כמנהל אקדמי של קורס מדריכי רכיבה טיפולית ומערבית ברטורנו.


ארז כהן גוייכמן

רכז הספורט

ארז כהן גוייכמן עובד ברטורנו כבר מעל 10 שנים. הוא אחראי על פיתוח תכניות אימון אישי למטופלים, בלווי אורח חיים בריא משולב בספורט. בנוסף, ארז מדריך קב אישי, דמיון מודרך יוגה, אופניים, וחדר כושר, כך שהמטופלים מפתחים קואורדינציה ואנטלגנציה מוטורית. התכנית הזאת מעניקה למכור מערך פיסי ונפשי חזק להתמודדות עם הקשיים שבדרך.

ארז כהן גוייכמן ספורט טרפסתי במקצועו, ומאמן אופניים טראתלון וריצה. הוא מחזק קב של אנשים לאחר שיקום פיזי ונפשי לאורח חיים בריא.


 אילה אלבאז

אילה אלבאז עובדת סוציאלית קלינית מנהלת מפגשים ירושלים. מפגשים נותן מענה למשפחות של מכורים. מטפלת זוגית ומשפחתית, מטפלת בטראומה. רכזת אקדמית בקורסי הצעדים של רטורנו.
 
אני מאמינה כי החלמה קשורה ביכולת של האדם לגבש זהות חיובית, לשזור את חוויות החיים הקשות יחד עם הטובות ולהתבונן במבט מורכב על עצמו ועל האחר. הטיפול שאנו נותנים במפגשים מאפשר לעבור מתגובות הגנתיות והשרדותיות אל מבט מתבונן ובוחר בדרך חיים הנראית לו. דרך כלים אומנותיים ודינמים בקבוצות ובעבודה הפרטנית המשפחות הנמצאות אצלנו בטיפול מקבלות מבט מעניין ומסקרן על חייהם, מבט שמאפשר יצירת שינוי אצלהם ואצל המכור.