גמילה מהימורים

מהי התמכרות להימורים?

התמכרויות נמצאות בכל מקום, וכיום ניתן למצוא התמכרויות בתחומי החיים השונים. ההתמכרות הינה מחלה קשה ומחמירה לה השלכות על כל רובדי חייו של האדם מבחינה פיזית, נפשית, מנטאלית, תפקודית וחברתית. האדם המכור עובר תהליך של התנוונות המיומנויות הבסיסיות ומאבד בהדרגה את השליטה על חייו, כשבמקביל נזקי ההתמכרות הולכים ומתגברים.

קו חם למהמרים 24 שעות

גמילה מהימורים – תופעות נפוצות וטיפול


תופעת ההתמכרות להימורים הינה נגע חברתי, ובעוד קיימים אפיקי הימורים חוקיים כיום, כגון פיס ולוטו, ההשפעות החמורות של ההתמכרות גוררות עימן השלכות הרסניות על המכור, על משפחתו ועל קרוביו עד שאין מפלט אלא לפנות לטיפול של גמילה מהימורים יסודי ומתמשך. הטיפול המתבקש לצורך גמילה מהימורים כולל תהליך מקיף של החלמה, שיקום וחזרה לניהול חיים מאוזן. המקור להתמכרות הינו תלות עמוקה בצורך בריגוש, המביאה עימה השלכות הרסניות, עד לכדי אבדן המשפחה. טיפול הגמילה בהימורים מתמודד עם הדחף הכפייתי של המכור להמר, אף על פי שהינו בעל השלכות הרסניות.

בין הסימפטומים המאפיינים התמכרות להימורים יופיעו רגשות פחד ואשמה, בושה והרס עצמי, ייאוש וחרדה ועוד. במהלך הטיפול של גמילה מהימורים נרכשות מיומנויות בסיסיות לניהול רגשי מאוזן, מתורגלות פעולות לשליטה בדחפים הכפייתיים תוך תהליך המאפשר השתלבות בחיים תקינים מחדש. בקרב מהמרים כפייתיים, הצורך להמר הינו בלתי נשלט, וגם כאשר הינם חסרי היכולת הכלכלית, הרגשית או החברתית לכך, יהמר המכור כדי להתמודד עם מאורעות שונים.

הטיפולים לצורך גמילה מהימורים שהתבססו על שיחות פסיכולוגיות פרטניות הוכחו כלא יעילות. מאחר ודפוסי ההתמכרות להימורים כוללים אלמנט חברתי מובהק, הפתרון הממצה של גמילה מהימורים כולל בתוכו השתתפות בדינאמיקות קבוצתיות, תהליך אישי הדרגתי וטיפול התנהגותי המשולבים יחד. הטיפול של גמילה מהימורים מבטיח חזרה לחיים תקינים ומנוהלים, ומשלב שיחות פרטניות, משפחתיות או זוגיות להשבת היחסים הבין אישיים.

התמכרות להימורים הינה כמעגל קסמים החוזר על עצמו, ומאופיין בכמיהה בלתי נשלטת להמר, עיסוק אובססיבי במחשבות על זכייה בהימורים, תכנונם ופנטזיות על החיים שלאחר הזכייה. רגשות האשם, הבושה, החרדה והפחד, המלווים את המכור במהלך ההתמכרות, יוצרים את הכמיהה מחדש, מגדילים את הנזק שכבר קיים. במהלך טיפול של גמילה מהימורים רוכש המכור יכולות משמעת עצמית בתהליך איטי והדרגתי, המתמודד עם המניעים העמוקים להתמכרות.

מאחר והתמכרות להימורים אינה נובעת רק מהצורך האובססיבי בריגוש אלא גם מדפוס רפטטיבי של הימור כאמצעי התמודדות עם תחושות חרדה, תסכול, ייאוש וכישלון, אלמנט חשוב במהלך טיפול גמילה מהימורים הינו הדגש המושם על הפן החברתי – תפקודי, ומתורגל באמצעות תמיכה קבוצתית בליווי של אנשי מקצוע. כמו כן, ישנה חשיבות רבה לתהליך ההשתלבות במסגרת תעסוקתית לאחר תום טיפול הגמילה מהימורים באופן הדרגתי.

אנחנו כאן בשבילכם…

[email protected]
טלפון:  9056*
פקס: 02-999-8243

מלאו פרטיכם ונשוב בהקדם:
תרום לרטורנו
תרומה באמצעות פייפל
לדרכים נספות לתרום, הקלק כאן.