מרכז גמילה מסמים

מרכז גמילה מסמים רטורנו – הדרך הטובה ביותר להיגמל

התמכרות לסמים היא התמכרות קשה, שקשה מאוד להיגמל ממנה. ברוב הפעמים תהליך הגמילה מלווה בתחושות פיזיולוגיות מאוד לא נעימות (“קריז”) הנגרמות מהעובדה שהסמים מחליפים את מקומם של משככי הכאבים הטבעיים שמייצר הגוף. כאשר כבר לא צורכים אותם, לוקח לגוף זמן עד שהוא חוזר לייצר אותם בעצמו, ולכן האדם חש כאבים חזקים שיעברו רק אם יצרוך שוב את הסם, או לחלופין – ייגמל.


תהליך הגמילה במרכז רטורנו

בגלל הקושי הגדול להיגמל מסמים, חשוב מאוד שתהליך הגמילה יתבצע במרכז גמילה מסמים. במרכז כזה התהליך מתבצע בקבוצה, כאשר כל המכורים מלווים על ידי מדריכים מנוסים שיודעים בדיוק מה לעשות. המדריכים מספקים למטופלים כלים להתאקלמות במרכז, להתמודדות עם הרגשות השונים שילוו את התהליך, להעצמת האחריות האישית ולחזרה לתפקוד בחברה הנורמטיבית. התהליך מורכב ממפגשים קבוצתיים, משיחות יחידניות ומפעילויות שונות המלוות את התהליך, כגון טיפול בעזרת בעלי חיים, רכיבה טיפולית על סוסים, טיפול בעזרת ספורט ועוד. עבור המטופלים שלנו המפגשים הקבועים, הליווי הצמוד, העובדה שיש שם עוד אנשים בדיוק כמותם הידיעה שיש שם תמיד מישהו בשבילם וכל הפעילויות הנלוות הופכים את תהליך הגמילה מהסמים לקצת יותר נעים.

תוצאות לאורך זמן במרכז גמילה מסמים רטורנו

בשונה מתוכניות גמילה אחרות, תהליך הגמילה במרכז גמילה מסמים רטורנו נמשך לא פחות מחצי שנה (בוגרים נמצאים במרכז בין 9-6 חודשים, בני נוער נמצאים במרכז בין 24-12 חודשים). זאת משום שמחקרים ותצפיות הוכיחו, שהליכים קצרים יותר יכולים להשיג תוצאות טובות לטווח המיידי, אבל לאחר תקופה מסוימת המטופלים חוזרים להשתמש בסמים. לעומת זאת, כאשר תהליך הגמילה ארוך יותר – המטופלים מצליחים להישאר נקיים מסמים למשך הרבה יותר זמן, ובמקרים רבים – אפילו לצמיתות.

אנחנו כאן בשבילכם

מרכז גמילה מסמים רטורנו הוקם במקסיקו על ידי הרב איתן אקשטיין כארגון שלא למטרות רווח. מטרות הארגון היו ועודן לסייע לבני נוער ולבוגרים להיגמל מהתמכרויות שונות, לרבות התמכרות לסמים. אנחנו ברטורנו מאמינים, כי להרגלים חדשים לוקח זמן להשתרש, ולכן דוגלים בתהליך גמילה ארוך טווח, שמוכיח את עצמו בכל פעם מחדש.

תהליך הגמילה במרכז גמילה מסמים רטורנו מלווה על ידי מדריכים מוסמכים ומנוסים וכולל מגוון רחב של פעילויות חברתיות ואישיות, אשר תורמות מאוד להצלחה. למעלה מ-60% מהמכורים אשר עברו את תהליך הגמילה ברטורנו הצליחו להישאר נקיים, ועל זאת אנחנו מודים ומברכים.

אם אתם רוצים לדעת עוד אודות מרכז גמילה מסמים רטורנו או מעוניינים לקבוע פגישה במרכז כדי לראות ולהתרשם – אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר טלפוני: 02-999-8244 או דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם. 

אנחנו כאן בשבילכם…

[email protected]org
טלפון: 02-999-8244
פקס: 02-999-8243

מלאו פרטיכם ונשוב בהקדם:
תרום לרטורנו
תרומה באמצעות פייפל
לדרכים נספות לתרום, הקלק כאן.